Yardım

Merhaba Misafir,

Burayı okuyor olmanız bizi çok mutlu ediyor, Çünkü misafirlerin villa kiralamadan önce bilmesi gereken bazı şeyler olduğuna inanıyoruz. Aksi taktirde bütün yıl boyunca planladığınız tatil planı sizler için bir kabusa dönüşebiliyor.

Villa Kiralamanın, Otel tatiline göre avantaj ve dezavantajları olabiliyor. Sizlere elimizden geldiğince bunları anlatmaya çalışacağız. Ayrıca ek sorularınız olması durumunda lütfen bizimle iletişime geçin. Ayrıca yorumlardan soracağınız tüm sorulara en kısa sürede cevap vereceğiz.

1. ExpressVilla.com nedir?
Express Villa, Başlangıç olarak sizlere en iyi kiralık villa ve kiralık apart ilanlarını sunarak tatilinizi muhafazakar ve güvenli bir şekilde yapmanızı sağlar. Bu amaçla kurulan “Express Villa Yachting Emlak A.Ş” şirketimizle sizlere hizmet veriyoruz. Sadece Yetki belgesine sahip olduğumuz mülklerine ilanlarını paylaşıyoruz.Amacımız en iyi fiyat politikasını sizlere ulaştırmak. Bu sayede sizin için en ideal olan Villa’yı en uygun fiyata kiraladığınıza emin olursunuz.

2. Expressvilla.com ne kadar güvenli?
Express Villa, Sitesinde paylaşılan tüm ilanlar şirketimiz tarafından onaylanmış ve kendi bünyemizde bulunan mülklerdir. Express Villa Sizin için önceden kiralamak istediğiniz konutu geziyor, gerekli evrak ve izinleri kontrol ediyor ve sonrasında ilanın yayınlanması için onay veriyor. Bu sayede çifte kontrol mekanizması sağlanmaktadır. Sistemdeki tüm ilanlar sürekli kontrol edilip, tüm mülklerin bizim kontrolümüz altındadır..

3. Nasıl rezervasyon yapacağım?
Express Villa’da Rezervasyon yapmanın 2 seçenek vardır.

İlk Seçenek : Bir ilan sayfasına girdiğinizde sağ köşede bulunan WhatsApp ve Destek hatlarından bizimle iletişime geçebilir ve rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon işlemi sonrasında sizin giriş/çıkış tarihlerinizin ve diğer detayların belirtildiği “Rezervasyon Formu” tarafınıza mail/whatsapp yoluyla gönderilecektir.

İkinci Seçenek : Rezervasyon İsteği gönder formunu kullanarak ücretsiz olarak talep gönderebilirsiniz. Bu durumda Firma çalışanı sizinle iletişime geçip rezervasyon işlemini tamamlanmanıza yardımcı olacaktır. Rezervasyon işlemi sonrasında sizin giriş/çıkış tarihlerinizin ve diğer detayların belirtildiği “Rezervasyon Formu” tarafınıza mail/whatsapp yoluyla gönderilecektir.

4. Rezervasyon Formu Nedir?
Rezervasyon Formu kiralanan mülkün detayları, ücreti, iptal şartları, giriş/çıkış tarihleri gibi temel bilgileri içerir. Rezervasyon Formu : Yetki Belgesine Sahip (Biz) ve Kiralayan (Siz) olarak iki tarafta imzalar. Rezervasyon Formu size ulaştıktan sonra 24 saat içinde önceden belirlenen kaporanın banka hesabımıza gönderilmesi gerekmektedir. Express Villa Sizin adınıza tüm kontrolleri yapar ve her zaman sizin haklarınızı korur. Örnek bir rezervasyon formu için https://www.expressvilla.com/blog/rezervasyon-formu/ sayfasını ziyaret edin. Rezervasyon işlemi tamamlandığında kiralama sözleşmesi ve şartlarınıda okuyup kabul etmiş sayılırsınız.

5. 18 yaşından küçüğüm rezervasyon yapabilir miyim?
Yasalar gereği ilanlarımızda kiralama ve ödeme yapıp konaklamak için en az 18 yaşında olmanız gerekmektedir. Eğer siz henüz 18 yaşında değilseniz konaklayacak misafirlerimizden en az 1 kişi 18 yaşından büyük olmalı ve rezervasyon işlemlerini kendisi yapmalıdır. Eve girişlerde ilan verenler tarafından kimlik bildirimi yapılacağı için sorun yaşamamanız adına muhakkak 18 yaşında ya da daha büyük bir misafir daha davet ediniz.

6. Kendime uygun ilanı nasıl seçebilirim?
Güzel bir tatil geçirmek için doğru konutu kiralamak çok önemli. Seçeneklerin çok olması kafanızı karıştırıyor olabilir. Bu kapsamda sitemizde bulunan Whatsapp destek hattından danışmanlarımıza ulaşarak size uygun kiralık villayı birlikte seçebiliriz. Çalışanlarımız tüm konutları fiziki olarak görüp ege bölgesine hakim kişilerdir. Talepleriniz doğrultusunda size en uygun villa / apartmanı bulaşacağımızdan eminiz.

7. Kapora neden isteniyor ? Nasıl Öderim ?
Rezervasyon talebiniz gerçekleştikten sonra sizin adınıza hazırlanmış “Kiralama Sözleşmesi” mail olarak gönderilecektir. Kiralanan Mülk’ün takvimini ilgili tarihlerde kapatmak için  belli bir oranda kapora istiyoruz. İstenilen kapora tutarı ve Firmamızın banka bilgileri Kiralama Sözleşmesinde yer almaktadır. Kiralama Sözleşmesinde yer alan Banka Hesabına havale yaparak rezervasyon işlemini tamamlayabilirsiniz.

8. İlan detayında yazan ücret kişi başımı ?
Hayır, İlanlarda yazan günlük ücretler evin/villa’nın 1 günlük ücretidir. Ancak yatak kapasitesini aşmamanız gerekmektedir.  Daha detaylı bilgi için ilan sahibiyle iletişime geçebilirsiniz.

9. İlan fiyatları konaklayacağım tarihe göre değişir mi?
Evet, Genelde günlük fiyatlar sabittir ve değişmez. Ancak bazı özel günler ve bayramlarda fiyat farklılıkları olabilir. Rezervasyon sırasında net ücreti size ilan sahibi belirtecek ve bu ücret Kiralama Sözleşmesinde belirtilecektir.

10. En az kaç gece konaklayabilirim?
En az kaç gece konaklama hakkınız ilan detayında fiyatın altında yazmaktadır. Ancak bazı özel durumlarda daha kısa ve uzun günler konaklama yapılabilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

11. Elektirik, Su, İnternet ücretleri dahil mi?
Evet, Çoğu ilanda Elektirik, Su, İnternet gibi temel giderler Acentalar tarafından karşılanır ve fiyata dahildir.

12. Rezervasyon Tarihinde değişiklik yapabilirmiyim ?
Evet, Genel çoğu zaman değişiklik tarihlerini kabul ediyoruz. Ancak istediğiniz yeni tarihlerde mülkün başkası tarafından kiralanmış ise değişiklik yapamıyoruz.

13. Rezervasyonumu nasıl iptal ederim ?
Express Villa’da İptal süreci 3 aşamadan oluşmaktadır

1. Aşama (Konaklama Tarihine 7 Gün’den Kala) :
Bu durumda ödediğiniz kaporanın tamamı Express Villa’da kalır ve ücret iadesi yapılmaz.

2. Aşama (Konaklama Tarihine 8 ila 29 Gün’den Kala) :
Bu durumda ödediğiniz kaporanın %50’ı size iade edilir. Kalan %50’lik kısım Express Villa’da kalır.

3. Aşama (Konaklama Tarihine 30 günden fazla varsa) :
Bu durumda ödediğiniz kaporanın tamamı size iade edilir.

Rezervasyon iptal süreci için bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Rezervasyon Formunda belirtildiği gibi iptal süreçlerinde ödediğiniz kaporodan belli oranda kesinti yapılabilir.

Eğer bizim tarafımızdan bir iptal gerçekleşirse bu durumda ödenen ücretin tamamı mülk sahibine ödenir.

14. Ödememi ne zaman ve nasıl yaparım ?
Bir rezervasyon işlemi tamamlandığında kapora dışında ek bir ücret ödemezsiniz. Kalan ödemeyi konaklamak için gittiğinizde kapıda nakit veya kredi kartıyla ödeyebilirsiniz. Kredi kartıyla ödeme seçeceği her ilan için geçerli değildir. Bu yüzden rezervasyon sırasında lütfen ödeme tipini belirtiniz.

15. Hasar Depozitosu ve Temizlik ücreti nedir ?
Hasar depozitosu, eve giriş sırasında ilan veren tarafından genellikle nakit olarak alınmaktadır. Platformumuzda bulunan evlerin birçoğunda oldukça yüksek bedelli mobilyalar bulunduğundan ilan sahipleri uygun bir tutarla olası zararlar için kendilerini garanti altına almak istemektedir. Alınan tutar çıkışta ev/villa kontrol edildikten sonra hasar mevcut değil ise tamamen iade edilir. Eğer bir hasar söz konusu ise ilan veren bu hasara ilişkin kesintili iade yapabilir ya da hasar büyük ise iade yapmayabilir. Hasar depozitosu bilgisine ‘’Açıklama’’ bölümünden ulaşabilirsiniz. İlanda herhangi bir bilgi göremediyseniz bu konuyu müşteri temsilcimize iletebilirsiniz.

Temizlik ücreti ise bazı ilanlarda giriş-çıkış tarihlerinizi belirttiğinizde ek ücret olarak belirtilir. Bazı ilanlarda ise ilan veren tarafından ‘’Açıklama’’ kısmında hesaplamaya dahil olmayacak şekilde belirtilmektedir. Açıklamada yazıyorsa tamamen ilan veren seçimine bağlı olmakla birlikte girişte nakit olarak ödemeniz beklenir.

Diğer tüm sorularınız için bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. 0541 282 3580 telefon numarasından bizi arayabilirsiniz.