Marmaris’te Gezilecek Yerler

Ege’de yemyeşil doğanın berrak mavilere kavuştuğu Marmaris, Türkiye’nin en güzel yaz tatili mekanlarından birisidir. Dileyene sabaha kadar eğlence, dileyene doğayla baş başa kalıp kafa dinleme fırsatını aynı anda sunan eşsiz bir tatil beldesi olan Marmaris’te gezilecek yerler ve yapılacak şeyler saymakla tükenmiyor. Marmaris, yaz sezonu uzun süren güney bölgelerimizden biri. Marmaris’te nisan ve kasım ayları arasındaki dönemde de denize rahatlıkla girilebiliyor. Peki, Marmaris’te gidilecek yerler neresidir?

Marmaris’te Gezilecek Yerler

Marmaris Halk Plajı: Marmaris merkeze en yakın plajı olan Marmaris Halk Plajı, aynı zamanda Marmaris’in en popüler plajıdır. Ötede Uzunyalı Plajı’na kadar uzanan Marmaris Halk Plajı, ücretsiz bir plaj olduğundan merkez ve çevre yerlerden çok sayıda ziyaretçi alsa da yumuşak kumu ve temiz denizi ile Marmaris’te denize girilecek en güzel yerler arasında bulunuyor.

Turunç Koyu: Marmaris merkeze 20 km uzaklıkta bulunan Turunç Plajı, Marmaris’teki Mavi Bayraklı plajlardan bir tanesi. Biraz daha kısa bir sahil şeridine sahip olan Turunç Koyu, çam ormanlarının gölgesinde, kalabalıktan oldukça uzak, huzurlu bir atmosfer vadediyor.

İçmeler Koyu: Marmaris merkeze 8 km uzaklıkta bulunan İçmeler Koyu, Marmaris’in en popüler plajlarından birisidir. Gün boyunca Marmaris Merkez’den İçmeler’e minibüslerle yaklaşık 10-15 dakikada ulaşım sağlanabiliyor. Altın rengine sahip ince kumlu kumsalı ve berrak mavi deniziyle ünlü İçmeler Plajı, tam olarak 6 km uzunluğa sahip.

Kleopatra Plajı: Marmaris’ten günübirlik turlarla gidilebilen Sedir Adası’nın kıyısında bulunan Kleopatra Plajı, yumuşacık altın rengi kumları ve berrak mavi deniziyle görenleri kendine hayran bırakmakta. Sedir Adası’nda yer alan Kedrai Antik Kenti, geçmişteki görkemli günlerin izlerini taşıyan harabeleriyle Marmaris tatilinize renk katacak en güzel yerlerden birisidir.

Marmaris Kalesi: Bir liman kenti olarak inşa edilen Marmaris’i tehlikelerden koruyan ve gözetim yapan Marmaris Kalesi, Marmaris Merkez’de gezilecek tarihi yerlerin başında gelmektedir. Milattan önce inşa edildiği ve ileriki zamanlarda yeni bölümler eklenerek genişletildiği tahmin edilen Marmaris Kalesi’ne, Kanuni Sultan Süleyman döneminde, 1522 Rodos seferi öncesi yeni surlar, kuleler ve burçlar eklenmiş. 1991 yılında ziyarete açılan Marmaris Müzesi de kale içinde bulunmaktadır.

Marmaris bölgesinde kiralık villa ve kiralık apart ilanlarına bakmak için https://www.expressvilla.com/kiralik-villa/marmaris/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Puanla: